KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14087150
nr 1408 7150
Kurt Ehrefelt
(1921-2010), Sverige
Oljemålning, Kurt Ehrefelt (1921-2010). Signerad, "skyttepaviljongen". Olja på duk, 37x45, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
Kurt Ehrefelt, svensk bildkonstnär född 1921, död 2010.
Utrop:
500 kr
måndag 19 juli 2021
kl 18:33:01